אודות

אלין ירושלמי
קסם עתיק ורומנטי במציאות המודרנית

תכשיטים גורמים לנו לבלוט, לזהור, לבטא את הייחוד שלנו ולהרגיש לרגע קט כמו בנות אצולה מסיפורי אגדות.

כל הילדות אוהבות תכשיטים, גם אני נמשכתי לתכשיטים וכבר מגיל צעיר וגיליתי את דחף היצירה הולך וגובר בי. כבר בגיל צעיר יצרתי ומכרתי תכשיטים בשילובי חרוזי זכוכית, אבנים יקרות ושילובי פימו ולאורך השנים לא ויתרתי על עיצוב תכשיטים כתחביב.

אהבתי לאמנות הובילה אותי ללמוד עיצוב גרפי ובמשך תריסר שנים ניהלתי סטודיו עצמאי לעיצוב גרפי שהסב לי הנאה רבה, אך המשיכה שלי לעולם התכשיטנות רק הלכה והתעצמה. למדתי וחקרתי את עולם התכשיטנות שמסביבי, תוך התמקדות בסגנון ויקטוריאני תקופתי. הרומנטיקה, הנשיות הניחוח העתיק הקסימו אותי ואתגרו אותי – איך לשלב את אותו קסם אנגלי עתיק במציאות המודרנית היומיומית שלנו.

מרגע שהתחלתי לעצב את קולקציית התכשיטים הראשונה ולנסות לגעת בסיפור האגדה האישי שלי, היה ברור שזהו מקומי – עולם התכשיטים. וכך הפך העיסוק העיקרי שלי לעיצוב תכשיטים, אבל הגרפיקה ממשיכה להשפיע על סגנון העיצוב שלי ועל היכולת שלי ליצור חיבורים מיוחדים ומורכבים של מתכות בשילוב קריסטלים וחומרים שונים במספר שכבות והצלבות מעניינות של שרשראות.

קולקציית התכשיטים שלי מביאה את הרומנטיקה הגדולה מהחיים של אנגליה הויקטוריאנית, את התחרה העדינה ונצנוצי הקריסטלים, לחיי היומיום וארועי הערב בנגיעה עכשווית.

העיצובים שלי הוצגו לראשונה בתערוכת התכשיטים הבינלאומית בישראל – ג'ובלה 2008 ולאחר מכן בניו יורק בתערוכת Accessories the Show.
ההצלחה, ההזמנות מבוטיקים ברחבי העולם ותגובות אוהדות עודדו אותי להמשיך בדרך בה התחלתי, להמשיך לעבוד וליצור מתוך אהבה לעולם עיצוב התכשיטים.

אני מזמינה אתכן להתחדש ולהתרגש יחד איתי, ולגעת לרגע בסיפור אגדה.
אלין ירושלמי, מעצבת תכשיטים.